PADOCHOV

aneb "Padochov na drátě" jak říká Pavel Horynek

Valná hromada TJ Sokol Padochov 2016 - zpráva o činnosti

Zpráva o činnosti TJ Sokol Padochov od poslední VH konané 7.3.2015.

Sestry a bratři, vážení hosté. Dříve než přednesu zprávu o činnosti Vás žádám o minutu ticha za zesnulé členy, kteří již opustili naše řady.

V současné době má naše TJ 183 členů z toho 40 členů nezletilých. V jednotě máme oddíl minikopané, nohejbalu, kulečníku, turistiky, florbalu, RC Žlíbek, badmintonu, stolního tenisu, základní tělovýchovy, líného tenisu a klub Magi. O činnosti těchto oddílů budou předneseny zprávy v dalším bodě programu.

Nyní k činnosti za uplynulý rok.

10.3. byl starosta v Brně podepsat novou pracovní smlouvu na pracovním úřadě pro pana Miloše Janíčka.

14.3. byl za účasti 75 dospělých a 110 dětí v 15:00 hod. zahájen Dětský maškarní karneval za asistence oddílu Magi. Večer v 19:30 hod. byla uspořádána maškarní diskotéka pro dospělé za účasti 45 lidí.

16.3. nastupuje do zaměstnání Miloš Janíček.

18.-19.3. byla položena dlažba u Hospůdky směrem k Dětskému koutku.

21.3. soukromá oslava Kateřiny Rados (Přibylové), která dělala dlouhá léta naši první stárkovou na hodech a teď se vdala do Švýcarska.

25.3. jedná starosta s f. EON o předělání sloupu za Sokolovnou.

28.3. 10 členů naší jednoty provádí úklid půdy. Jsou to chlapi z oddílu minikopané a florbalu.

4.4. pořádáme zábavu se skupinou Naživo a jejím hostem, bavičem Liborem Pantůčkem. Akce se zúčastnilo 90 lidí, ale pouze 14 jich bylo místních.

7.4. byla provedena montáž žaluzií v přisálí f. Koblížek za 14 604,- Kč.

11.4. byl uspořádán turnaj v badmintonu za účasti 10 hráčů. 1. Místo získala dvojice Jeřábek – Šachr, 2. Chlubný – Cingroš, 3. Černý – Vašíček. Večer uspořádal tento oddíl večírek s metalovou skupinou Rankyen. Přítomno bylo 50 lidí.

15.4. byla provedena oprava ochranných sítí na hřišti za 2 brankou.

18.4. byl uspořádán turnaj ve stolním tenisu za účasti 12 hráčů. Zvítězil Luboš Pirochta z Ivančic před Iljem Procházkou, též z Ivančic. Na 3. místě se umístil náš člen Vladimír Ryška.

24.4. byla provedena výměna desky na košíkovou.

25.4. se zúčastnil oddíl nohejbalu turnaje v Neslovicích, kde naše družstvo Vladimil Répal, Milan Novotný a Robert Čáp obsadili 3. místo.

28.4. byla provedena montáž nového venkovního osvětlení u taneční plochy.

30.4. ráno stavění čarodějnice v 8 lidech. Od 18 hod. hrála skupina Pumpaři pro dobrou náladu. Ve 20:15 hod. byla za účasti kolem 200 lidí zapálená hranice. Byla to zdařilá akce.

1.5. se několik našich členů zúčastnilo ráno v 10 hod. slavnostního odhalení pamětní desky při vstupu do oslavanského muzea padochovského rodáka a zakládajícího člena naší TJ pana Viléma Grosse. V zápětí jsme měli možnost zúčastnit se slavnostního otevření cyklostezky Miloše Musila z Oslavan do Ivančic. Odpoledne jme se setkali kvůli špatnému počasí v Hospůdce a místo původní akce Starý desky jsou hezký, promítal Miloš Růža staré historické fotky z Padochova. Bylo na co koukat.

2.5. jsme s hlavní organizátorkou Hanou Janderkovou uspořádali Bazárek dětského zboží.

5.5. v areálu RC klubu ve Žlíbku zničili neznámí vandalové ochranné bariéry zhruba za 10 000,-Kč. Policie případ odložila.

8.5. jsme se zúčastnili tradičního Pochodu osvobození za pěkného slunečního dne, za účasti 20 turistů na trase k pomníku padlých rudoarmějců, k Partyzánu, cihelně do Zbýšova a zpět přes Podlesí domů.

9.5. byla v sále Sokolovny zabudovaní internetová síť NET Oslavany.

16.5. byl v areálu sokolovny uspořádán 21. ročník Trampské noty pod vedením našeho člena Igora Kučery, bez kterého by tato soutěž trampských skupin nebyla. Je jedním z mála obětavých lidí, kteří se zdarma obětují na takovou náročnou akci a to nejen po organizační, ale i finanční. Na pódiu se vystřídalo 16 skupin a jednotlivců. Hlavním hostem byla skupina Přístav z Brna.

19.5. navštívil starosta firmu DÜRR, kde dojednal s panem ředitelem smlouvu na dotaci 20 000,-Kč. Dále jednal se zástupcem Vojenských lesů o odkoupení pozemku pod chatou v Čučicích.

22.5. byl zakoupen nový „křoviňák“ SHIL za 1 499,-Kč.

23.5. soukromá akce Jana Vaňka.

30.5 bylo sehráno první domácí kolo Okresního přeboru v malé kopané. Padochov - Letkovice 4:2, a s Tetčicemi 0:4.

31.5 další výborová schůze, kde byly projednány návrhy na změnu stanov, pochod a branný závod.

4.6. starosta jednal úspěšně s ředitelem Metaldyne Sebastianem Wágnerem o smlouvě na 30 000,-Kč na hody a ostatní činnost.

6.6. soukromá akce našeho člena Karla Sigmunda.

11.6. byla namontována nová houpačka věnovaná členkou Zuzanou Fiedlerovou.

13.6. Běh naděje a to již 17. ročník. Akce je humanitárního charakteru v boji proti rakovině. Během odpoledne se zde vystřídali taneční skupiny z DDM Oslavany, našich mažoretek, bylo zde vystoupení klauna, skákací hrad, malování na obličej, motorkáři, historická auta a vystoupení skupiny sokolek z Boskovic. Vlastního běhu se zúčastnilo 247 běžců a byla vybrána částka 10 109,- Kč, která poslouží na výzkum léků. Večer se kvůli zhoršenému počasí přesunula skupina Naživo do sálu, kde asi 50 posluchačů si vyslechlo jejich repertoár. Celkové výdaje na tuto akci zejména pro děti činí 25 931,-Kč.

14.6. další kolo kopané Padochov - Silůvky 6:0 a s Remos Oslavany. Dobrý výsledek.

15.6. bylo v sále zasedání zastupitelstva města. Celkem bouřlivou diskuzi o problémech Padochova „rozvířil“ Miloš Růža. Bohužel v sále byl přítomen pouze jeden občan z Padochova.

27.6. pochod k cihelně u Zbýšova, kde bylo otevírání sezóny. Akce se zúčastnilo asi 25 padochovských občanů, kteří si poslechli skupinu Noví kaskadéři a ochutnali dobré občerstvení.

26.6. se konala výborová schůze, na které se jednalo o branném závodě, zábavě, hodech a Dni Sokolstva.

30.6. údržba chaty v Čučicích – sekání trámy, betonování, nátěry (M. Růža, M. a I. Janíčkovi).

1.7. dovoz prosívky za 656,- Kč a jednání o dotaci z nadace ČEZ (schválená na 70 000,- Kč na doplnění Dětského koutku).

5.7. byl pro extrémní teploty (40 stupňů) zrušen Branný závod.

10.7. Letní noc od 20:00 hod. s Dantesem. Skvělý muzikant. I přes chladné počasí přišlo 75 lidí.

17.7. starosta bohužel sám chystá letní kino. Začátek filmu Jak jsme hráli čáru byl ve 20:15 hod. Přišlo 60 lidí.

25.7. budoucí stárci měli posezení v přísálí.

30.7. byla vyměněna zlomená skluzavka na horním dětském hřišti.

2.8. výborová schůze na které byl schválen nákup dresů pro florbal, příprava hodů, volejbal, Loučení s prázdninami a posezení našeho výboru s manželkami. V týdnu od 3. do 7.7. sháněl starosta sponzory na hody. Venkovní teploty dosahovaly 36 stupňů.

13.8. donesení máje. Měřila 26,30 metrů.

14.8. v 11 hod. stavění máje, dovezení rozmarýnů. Večer šli stárci zvát občany za doprovodu paní Marie Přibylové do Havírny. Bylo vybráno 2 417,- Kč.

15.8. dopolední chystání včetně postavení nového velkého stanu. Od 12:00 hod. chodili stárci s dechovou kapelou Venkovanka po obci zvát občany na večerní zábavu. Vlastní hodovou zábavu zahájil místostarosta obce Ing. Svatopluk Staněk. Starosta TJ pak představil stárky. Na hodech bylo přítomno 255 lidí. Výdaje činily 55 854,-Kč.

17.8. bylo provedeno posunutí sloupu u zadní brány.

22.8. volejbalový turnaj smíšených dvojic pod vedením Mirka Šalplachty. Turnaje se zúčastnilo 12 párů.

28.8. Výlet vlakem do Kralic do muzea Bible Kralické. Večer druhé Letní kino s filmem Houba na suchu. Na animovaný film přišlo 98 diváků. Vstupné zdarma!

29.8. jsem prodělal těžkou arytmii srdce. Plánovaný turnaj v kopané se neuskutečnil pro neschopnost domácího mužstva. Později jsem se osobně omluvil panu řediteli firmy DÜRR Ing. Janu Musilovi. Téhož dne byla zahájena soutěž ve florbalu. Od 16-18 hod. byla naplánovaná diskotéka pro děti pod názvem Loučení s prázdninami, kterou provázel Pavel Ševčík a Ivan Janíček. Ve velkém horku asi 38 stupňů přišlo pouze 10 dětí.

30.8. byla zahájena podzimní část okresního přeboru v minikopané.

11.9. jsem se po 14 denní léčbě zúčastnil náhradního turnaje v kopané, kterého se zúčastnilo mužstvo firmy DÜRR v čele s ředitelem a jejich dodavatelským partnerem ze Židlochovic. DÜRR zvítězil 5:4.

12.9. se někteří naši členové zúčastnili OHIS (Oslavanské historické slavnosti). Při zahájení byla udělena Cena města padochovské kronikářce Zdeně Grégrové, která je i našim sponzorem.

13.9. byli tři naši členové Radek Coufal, Ivan Janíček a Miloš Růža na kontrolním stanovišti na Pastoušce od 8:30 do 13:00 hod. Pochodu Po hornických stezkách se zúčastnilo 67 turistů. Večer se konala výborová schůze na které byly tyto body: dražba máje, problémy s obsluhou v Hospůdce, zábava. V následujícím týdnu postavil Miloš Janíček opěrnou zeď pod Hospůdkou a byla vybagrována základna na novou houpačku.

27.9. soukromá oslava našeho člena Romana Ženatého (50 let).

2.10. provedli bratři Janíčkovi se starostou zazimování chaty spojené s úklidem a výměnou sporáku.

3.10. proběhla dražba máje. Po krátkém programu skupiny Pumpaři se máje vydražila za 2 000,- Martinem Konečným. Bohužel i přes návštěvu více jak 150 lidí zůstala buňka na občerstvení zavřená. Po skončení dražby si stárci udělali opékané sele, na který výbor TJ přispěl částkou 2 000,- Kč. Zbývá vydobýt špalek z máje a tím hody skončí.

6.10. podepisuje starosta smlouvu na dotaci od DÜRR a jeho dodavatelem ze Židlochovic na 2 x 9 600,- Kč. Byla zahájena našim zaměstnancem izolace půdy v hodnotě 49 222,-Kč. Téhož dne byly zakoupeny dvě soustavy reprobeden se zesilovačem za 16 000,- Kč.

9.10. soukromá akce Ivy Cunderové.

10.10. další kolo kopané Padochov – Ivančice 7:5, Silůvky 1:2, Remos Oslavany 4:3. Téhož dne byla uspořádaná slavnostní schůze výboru společně s mamželkami za účasti 30 lidí k připomenutí Dne sokolstva (8. Října).

13.10. byl proveden zásah policií na drogové dealery v Padochově. Domníváme se, že poškození areálu ve Žlíbku je jejich zásluha.

15.10. podepisuje starosta v Brně prodloužení pracovní smlouvy pro Miloš Janíčka.

22.10. byla koupeno nové sedátko k houpačce za 4 500,-Kč.

24.10. další turnaj ve stolním tenisu. Na prvním místě se umístil David Pirochta z Ivančic před Lubošem Novákem a Iljou Procházkou také z Ivančic.

25.10. výborová schůze: zápisy z župy, noví cvičitelé Zdeněk Juříček, Radim Janošek, kteří povedou cvičení žáků a žákyň. Dochází ke zrušení mažoretek kvůli škole cvičitelky a náhrada se nenašla. Dále byla projednána příprava muzikálu.

29.10. byla provedena revize plynového kotle.

31.10. byla zábava s Dantesem za honorář 6 000,- Kč. Skvělá zábava za účasti pouze 51 lidí.

15.11. první zkouška autíček na el. pohon v sále na koberci.

22.11. výborová schůze, projednán turnaj v ping pongu, Mikulášské trhy, muzikál a Silvestr.

24.11. prasklý přívod vody na pánském WC. Jelikož právě probíhalo cvičení žen, došlo menším škodám, které starosta řešil s pojišťovnou.

28.11. byl v sále Sokolovny sehrán Základní uměleckou školou Oslavany muzikál Josef a jeho plášť. Všech 80 diváků odměnilo skvělý výkon účinkujících potleskem ve stoje.

29.11. turnaj ve stolním tenisu za účasti 13 hráčů. 1. Místo Luboš Pitrocha, 2. Ilja Procházka, 3. „Rossi“ Hájek - všichni z Ivančic.

5.12. Mikulášská nadílka. Tentokrát se organizací a průvodci této akce ujala Jiřina Adamová s celou svou rodinou a zvládli to velmi dobře. I přesto, že podobná akce byla i v Oslavanech se zde s Mikulášem (Mirek Řezáč), andílkem (Adéla Straškrábová) a čertíky setkalo 50 dětí a 45 dospělých.

12.12. byly v 10 hod. zahájeny druhé Vánoční trhy, na které měli nejvíce zásluh Radek Coufal, Zdeněk Kyvíř, Miloš Růža, Miloš Janíček a Hanka Janderková.

15.12 byl ukončen Vánoční turnaj v trojbandu (kulečník). V turnaji zvítězit Ivan Pruša před Slávem Sosnarem a Mirkem Vévodou.

17.12. byla zkušebně nainstalovaná fotopast v ceně 4 600,- Kč, která bude sloužit v boji proti vandalům.

19.12. byl uspořádán turnaj v badmintonu za účasti 10 hráčů. První místo obsadila dvojice Rostislav a Tomáš Ondrákovi před Jakubem Chlubným s Milošem Černým a Martinem Beranem s Ivetou Ondrákovou.

28.12. byl uspořádán pochod Zastávka – Padochov za účasti 19 turistů. Za pěkného počasí se šlo kolem malé železniční dráhy do Babic, kolem střelnice do Zbýšova na občerstvení. Odtud kolem cihelny domů.

29.12. proběhl v sále Sokolovny nohejbalový turnaj našich členů. Zvítězila trojice Konečný - Malich - Čáp, druhé místo Pruša - Sigmund - Répal a třetí Kaláb - Vévoda - Psota. Tímto dnem byla na chvíli ukončena i činnost ostatních oddílů. Krátkou pauzičku si udělaly ženy, Klubík, žákyně a žáci i florbalisté.

31.12. Poslední akcí byl Silvestr, tentokráte za doprovodu Lenky Kocábové. Tradiční ukončení tohoto roku naší hymnou Morava je krásná zem přivítalo 52 účastníků Nový rok 2016 krásným ohňostrojem a popřáli si pevné zdraví, štěstí a osobní spokojenosti.

1.1.1016 zapsání stavů energie.

7.1. protékající voda na pánském WC – ztráta 6 kubíků vody!

10.1. první výborová schůze 2016 - ples, výkazy, akce 2016.

12.1. jednání s novým ředitelem DÜRR o spolupráci.

16.1. soukromá oslava 60 naší členky.

23.1. I. Sokolský ples se skupinou Blíženci – pouze 35 lidí - prasklý ventil u pisoáru - mírná potopa. Děkuji za pomoc I. Janíčkovi.

30.1. Sportovní den klubu RC Žlíbek za účasti asi 20 lidí.

7.2. výborová schůze - příprava II. plesu, řešení dotace na odizolování budovy, VH.

9.2. započal M. Janíček s opravami a malováním Hospůdky.

12.2. zaslána žádost na pracák o novou smlouvu pro p. Janíčka.

13.2. ukázka autíček a dronů v sále Sokolovny - 20 lidí.

16.2. revizní zpráva elektroinstalace 2 400,- Kč.

20.2. II.Sokolský ples s Melody Music za přítomnosti asi 110 lidí. Předtančení břišní tance Belinky.

23.2. podána žádost na JMK o dotaci na odizolování budovy.

27.2. soukromá oslava našeho člena O. Juříčka.

28.2. Výborová schůze - projednání VH, DMK disko.

1.3. opět problém z WC ve 23 hod. oprava.

3.3. revize hasičských přístrojů.

Závěr:

K 31.12. 2015 má TJ Sokol Padochov 183 členů, což je navýšení o 4 členy a to i zásluhou dobrého hospodaření, kdy jsme doplatili u dospělých rozdílnou částku 200,- Kč po zvýšení členských známek. Děti mají členské známky zdarma. To se projevilo i na přírůstku dětí v Klubíku a žáků a žákyň. V činnosti také pokračují oddíly kopané, nohejbalu, florbalu, kulečníku, badmintonu, stolního tenisu, RC Žlíbku, turistiky, relaxační cvičení žen a klubu Magi.

V naší Hospůdce stále nedošlo k úpravám interiéru a stále je nedostatek obsluhujícího personálu a tím i problémy s otevírací dobou. Došlo k vymalování chodby s novým PVC, vymalování WC, kuchyně a klubovny. Vlastní Hospůdka se bude malovat po vyřešení odvodnění zdiva.

V naší TJ se opět kladným postojem vyplácí zaměstnanec z Pracovního úřadu Miloš Janíček, který odvedl spoustu práce na zvelebení areálu a tím usnadnil práci správci a starostovi TJ Miloši Růžovi. Poděkování patří také jeho bratru Ing. Jaroslavu Růžovi, který v letošním roce oslaví své 80 narozeniny, za práci ekonoma. Málo kdo si uvědomí, že celkový roční obrat činí v naší TJ téměř 700 000,- Kč a že to spousta práce.

Na chatě v Čučicích došlo k několika úpravám a zejména vyčistění okolí. Stále není, ne naší vinnou, uskutečněn převod majetku od Vojenských lesů. I zde bude zapotřebí dalších investic, zejména na opravu střechy.

Usnesení z minulé VH bylo splněno do posledního bodu.

V následujících chvílích budou volby do nového výboru. Již několik roků apeluji na omlazení výboru, ale stále není zájem z řad mladší generace. I přes svůj ne dobrý zdravotní stav jsem strávil na sokolovně dalších nespočetně hodin. I u počítače při shánění sponzorů, vyplňování výkazů, v kterých jsme MS, psaní do Okna a na naše webové stránky jsou to další desítky hodin. Mrzí mě, že tyto stránky jsou málo navštěvované a odezva téměř nulová.

V neposlední řadě musím poděkovat hlavním sponzorům městu Oslavany, firmám Metaldyne, DÜRR, Hutira Asfalt Elast, Omtitech Tetčice a ostatním sponzorům, bez kterých by nebylo možné vykonávat veškerou kulturní, společenskou a tělovýchovnou činnost, která je myslím si na tak malou obec velmi slušná.

Také musím poděkovat všem vedoucím oddílů, organizátorům a příznivcům za dosavadní podporu. Je škoda, že se stále vytrácí kolektivní pojetí naší činnosti. Stále více si hrajeme „na vlastním písečku“ a sokolská myšlenka „ V kolektivu je síla“ trochu upadá. Bohužel naše společnost je stále nemocná. Žijeme v zemi, kde není nic hanba a chybí zodpovědnost. Vidíme to v současnosti i mezi školními dětmi. Je to i vina rodičů a sdělovacích prostředků, které by měli kultivovat lidskou duši, smysl pro krásu, národní hrdost a místo toho teče většinou krev. Normy chování nám prezentují duchaprázdné celebrity a nemorální politikové. Proto je na nás dole, abychom si zachovali důstojnost a žili sokolským heslem „Tužme se !“. Mnoho úspěchů v roce 2016. Děkuji za pozornost.

Foto z VH ve Fotogalerii.

Miloš Růža – starosta TJ.

Kalendář akcí

září 2017
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Hledat

Přihlášení

Free Joomla templates by L.THEME