PADOCHOV

aneb "Padochov na drátě" jak říká Pavel Horynek

Turistický oddíl vede Veronika Černá.
Kontakt:
telefon +420 606 880 428
e-mail - c.veronica (zavináč) seznam.cz

Turistický oddíl pod vedením Veroniky pořádá během roku tradiční výšlapy do okolí.
Sezónu obvykle zahájíme na jaře v květnu „POCHODEM OSVOBOZENÍ“, kdy se vydáváme přes Balinu, kolem „letců“ a pochod je většinou  zakončen v Hornickém domě ve Zbýšově.

Začátkem ČERVENCE se tradičně vyráží na celodenní výlet, kdy vyjedeme z Padochova linkovým autobusem do Ivančic, odtud se přesuneme vlakem do MORAVSKÝCH BRÁNIC a zpátky se vydáme pěšky kolem řeky po cyklostezce se zastávkou na „Skřípáku“ až na Rénu.

Další, již tradiční vycházkou, bývá zářijový POCHOD NA SVATOVÁCLAVSKÉ TRHY V IVANČICÍCH. Sejdeme se pod vrbičkou u Ťopků v Padochově a odtud se vydáme lesem směrem na Neslovice, kde před „kasárnami“ zabočíme do Knížecího lesa. Dojdeme ke kostelu sv. Jakuba nad Ivančicemi a odtud sejdeme křížovou cestou do Ivančic na náměstí.

Turistickou sezónu tradičně zakončujeme „povánoční“ vycházkou v prosinci. Naším nejoblíbenějším cílem se asi stane Restaurace Sokolovna v ZAKŘANECH, protože jsme tam byli velice spokojení.

Věřím, že se naše vycházky stanou stále více oblíbenými a vyjde si s námi co nejvíce nadšenců pro klidnou a příjemnou chůzi.  Vítaní jsou i děti nebo psí mazlíčci.

Do budoucna chystáme ještě jednodenní autobusové výlety. V hledáčku máme například Křtiny, památky Jižní Moravy nebo Vysočinu.

Previous Next

V sobotu 8.7.2017 jsme šli na celodenní výlet. Cílem byla Réna v Ivančicích, vzali jsme to ale přes Moravské Bránice kolem řeky. Z Padochova jsme jeli autobusem do Ivančic, odtud vlakem do Moravských Bránic a zpět krásnou procházkou kolem řeky do Ivančic na Rénu. Počasí bylo parné, ale náramně jsme si to užili.

Hledat

Free Joomla templates by L.THEME