PADOCHOV

aneb "Padochov na drátě" jak říká Pavel Horynek

Co čas dal a vzal č. 41

Ve čtvrtém díle této mini historie Padochova jsem se zmínil o poslední doškové střeše v obci o domu č.12, který patřil rodině Veselových. K tomuto domku, ve kterém se narodil i slavný padochovský rodák Vilém Gross, patřila i stodola a hospodářské budovy, které již byly v dezolátním stavu a tak se v roce 1967 rozhodlo vedení obce tuto budovu zbourat a postavit zde hospodářský domek s dílnou a garáží pro traktor, který sloužil při různých pracích v obci. K tomuto domu se ještě přistavěla krejčovská provozovna.


 

 

Práce na těchto úpravách se prováděly v rámci AKCE Z, při kterých mnozí občané ve svém osobním volnu či po sobotách i nedělích upravovali celou obec zdarma. Samozřejmě byla to jiná doba, ale bez těchto akcí by nebyla hasička, Sokolovna, samoobsluha, chodníky, venkovní úpravy v obci atd. Dnes si někteří lidé nezametou ani před vlastním domem.

 

Stavba trvala téměř dva roky a vznikla dílna, garáž pro obecní traktor a krejčovská dílna. Dnes jsou tyto prostory v pronájmu a využity jako opravna motorek a zkušební místnost pro místní hudební skupinu. Upravily se i venkovní prostory, kde jsou památníky I.a II. Světové války.

Sestavil M. Růža - březen 2021

Hledat

Free Joomla templates by L.THEME