PADOCHOV

aneb "Padochov na drátě" jak říká Pavel Horynek

Podzim s TJ Sokol Padochov

Podzimní akce TJ započaly 12. září. V rámci Oslavanských historických slavností jsme jako každý rok zabezpečovali stanoviště 1. kontrolního bodu.

Za krásného slunečného dne na "Pastoušce" pana Radka Coufala v Padochově, byla v rámci turistické akce Po hornické stezce, prohlídka celého údolí Balinky spojená s malou výstavkou a výkladem o těžbě a dolech v tomto regionu. Od 9 hod. do 13 hod. prošlo kontrolním stanovištěm 65 přespolních turistů.  Příležitosti volného vstupu využilo i několik padochovských rodin k prohlídce tohoto malebného koutku.

25. září bylo od 17 hod. vystoupení členů RC Žlíbek na hřišti u Sokolovny v rámci dražby a kácení máje. Za účasti asi 90 lidí byly předvedeny modely autíček a od 18:30 hod započala dražba máje. Starosta TJ "vybubnoval" počáteční cenu 500,- Kč. Bohužel do dražby se zapojili prakticky jenom dva naši členové a tak po symbolické konečné částce 822,- Kč byla dražba ukončena a kmen z máje bude využit na výrobu laviček ve Žlíbku. Po několika písních stárků byla máje skácena a nezbývá než se těšit na další ročník. To však záleží především na stárcích, kteří jistě tento problém řešili večer u opékaného selátka.

Další plánovanou akcí byl turistický pochod Zastávka - Padochov. Opět krásné počasí a opět nezájem o turistiku. Tak jako v loňském roce i letos je na akcích malá účast a to zejména u mladých lidí. Na tomto  pochodu se nás sešlo pouze pět, přesto jsme vyrazili ze Zastávky ke studánce T. G. Masaryka a odtud krásným lesem do Zakřan, kde bylo malé občerstvení. Odtud jsme se vydali přes Anton zpět do Padochova.

Druhý den v neděli 3. října bylo sehráno 1. kolo OP v minikopané na domácí půdě. Družstvo Kalamita mělo volný den a tak naše barvy hájilo mužstvo Trafa. Po pravdě řečeno se jim to moc nepovedlo. Oba zápasy prohráli, přestože měli výhodu hráčů na lavičce, kterou neuměli zúročit. Také by se měli domluvit na jednom vedoucím či trenérem a ne, aby do toho "kecali" všichni.

Na posledních dnešních snímcích se dostaneme na Drakiádu, která proběhla na poli u Václavky 9.10.2010. Stalo se snad tradicí, že v tento den, i když měníme termíny, nefouká skoro vůbec žádný vítr.

Před zahájením Drakiády v 15 hod. předvedli opět členové RC klubu, tentokrát ukázky modelů letadel na dálkové ovládání. Po té se na startovní čáře postavilo 10 draků ať již kupovaných či vyrobených doma. Přihlížejících diváků bylo asi 60, ale dráčků málo. V samostatné soutěži byla nejúspěšnější Adélka Straškrábová, která se umístila jak v soutěži o nejlépe zhotoveném draku, tak i v samotné soutěži na délku letu.

 

Sestavil M. Růža říjen 2010.

Kalendář akcí

září 2017
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Hledat

Přihlášení

Free Joomla templates by L.THEME