PADOCHOV

aneb "Padochov na drátě" jak říká Pavel Horynek

Volební a povolební potopa

28.5.2010 v první den volební se "přiřítila" silná bouře. Samozřejmě jsme sice obcí na kopci, nicméně i u nás jsou slabá místa. Všichni každopádně asi dobře víte, že středem obce se ve velké rouře pod zemí řítí většinou malinkatý potůček pramenící kdesi pod Žlíbkem. Voda si ale cestu najde vždycky, takže za velkých dešťů se tenhle potůček změní v řeku a ta teče hezky postaru na povrchu. A to je teprve ten správný mazec.

Jelikož jsem byl u volební komisi, neměl jsem možnost tuto nepříjemnou událost vyfotit a ti co se snažili, ti to fotili na mobily a jelikož byla tma tak nic moc. Možná se z Vás někdo přihlásí a nabídne lepší záběry.

Na prvním snímku je záběr ze Zmoly u Prokopových. Na druhém snímku je "řeka" u pumpy pod Hasičkou a "farmou" Zdenka Kyvíře. Další záběry budou z pondělka, kdy po dvoudenním lijáku se opět valila voda ze Žlíbku.

 

Tahle to vypadalo po cestě k Nováčkům a na naší autodráze. Voda se valila z polí, ze kterých bývalé JZD odstranilo remízky a současný nájemce zde vysadil kukuřici, která "pustí" všechno. To také způsobilo, že se zacpal kanál na dráze a posléze vstup u Nováčkových a bylo zle. Musím pochválit oslavanské hasiče včele se starostou města, kteří tuto vpusť vyčistili ještě za bouře. Bylo to varování a bude zapotřebí vyhloubit několik žlabů na odvodnění z bočních polí. Líto je mě našich modelářů, kerí zde odpracovali spoustu hodin a nyní budeme začínat znovu. Jak uvidíte na dalších snímcích bude zde muset "nastoupit" bagr a znovu trať zprovoznit.

 

 

Na posledních snímcích vidíte dráhu po týdnu. Znovu nám hlásí na příští týden deště a tak doufám, že se nebude situace opakovat.

Pěkné a doufejme suché dny přeje M. Růža

Kalendář akcí

srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Hledat

Přihlášení

Free Joomla templates by L.THEME