PADOCHOV

aneb "Padochov na drátě" jak říká Pavel Horynek

Program Trampské noty 2010

Program Trampské noty 2010 14.-16. května 2010 (pro ty z Vás co nenašli jinde ...).

/Vstupné na celý víkend 90,- Kč/

 

Pátek 14.5.2010

V 19.00. hod. bude zahájena oficiálně neoficiální část v Padochově v areálu Sokolovny s názvem Setkání u táboráku. Jedná se romantické a družné posezení s kytarami u malého ohně pod širým nebem. Na počátek opět vystoupí a celou zábavu rozjede místní stálice Pumpaři, která letos oslaví již čtrnácté narozeniny. V hraní a zpěvu potom pokračují skupiny z řad účinkujících, kteří přijedou již v pátečním odpoledni či večeru nasát atmosféru blížící se soutěže. Dlužno podotknout, že se snažíme celý pátek vést volnou formou neoficiálního setkání, prostě jako na potlachu. Celá atmosféra tím dostává nádech absolutní volnosti a pohody, kterou se právem honosí akce trampského charakteru. Pro účastníky je připraveno nezbytné občerstvení ve formě alko i nealko nápojů. Spát je možno přímo na místě konání (samozřejmě ve vlastních spacácích a stanech), nebo po domluvě v sále místní sokolovny. Hraní a zpěv se většinou protáhne až do ranních hodin, kdy účastníci bez oddechu míří už přímo na zahájení písničkového festivalu.

 

Sobota  15.5.2010

11.00 hod.  - SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ - VYTAŽENÍ FESTIVALOVÉ VLAJKY

11.10 - 18.00    Souběžně bude probíhat výstava věnovaná trampské tvořivosti

11.10 - 13.10    První soutěžní blok, ve které vystoupí dueta a jednotlivci
Jiří Bláha
Dana Pokorná
Zdeněk Patočka
Stanislav Haláček
Duo Qoaoar
Marek Jonáš

13.10 - 13.30  Přestávka na oběd

13.30 - 16.00  Druhý soutěžní blok, ve kterém vystoupí skupiny
Fukanec
Do rána
Pantofláči
Náhlá změna
Careta

16.00 - 16.30  Přestávka

16.30 – 17.00 Vystoupení hosta – skupina GRÝN

17.00 - 20.00  Třetí soutěžní blok, ve kterém vystoupí skupiny
Pedro
Pocity
Kati
Courage
Jewelci
Dotyky

20.00 - 21.00   Vystoupení hlavního letošního hosta – PAVEL DOBEŠ + Tomáš Kotrba

21.00 - 21.15  Přestávka

21.15 SLAVNOSTNÍ ZAPÁLENÍ OHNĚ, VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ

 

Neděle 16.5.2010

SLAVNOSTNÍ UKONČENÍ FESTIVALU a STAŽENÍ FESTIVALOVÉ VLAJKY

 

Upozornění: Do sálu sokolovny je zakázán vstup v kanadách a přísný zákaz kouření! Prosíme, abyste tento zákaz respektovali.

Další životně důležité informace:

Již u vstupní brány do areálu, kde sedí naše děvčata u pokladny na vás čeká mimo jiné sborník TRAPNO, což je informační trampský programový zpravodaj vydaný speciálně pro potřebu Trampské noty, zde dostanete všechny potřebné základní informace, nebo se Vás ujmou někteří z pořadatelů.

Celý sobotní maratón písniček zahajujeme písní Pahorky od známého nestora kamaráda Rolfa + J. Fládra slavnostním vytažením festivalové vlajky. Posléze následují soutěžní bloky duet a jednotlivců a samozřejmě skupin. Zároveň se zahájením písničkové soutěže je otevřena výstava časopisu Oslavské boudy, většinou v sále Sokolovny. Festival probíhá venku pod širou oblohou (v případě nepřízně počasí uvnitř v sále – což zatím zaplať bůh nebylo za 14. ročníků třeba). Trampská písnička ale zní nejlépe pod širou oblohou a navíc má divák mnohem větší možnosti volného pohybu i dalších věcí, které jsou v uzavřeném prostoru sálu nemyslitelné. Celého festiválku se účastní cca maximálně šest duet a jednotlivců, deset skupin a tři hosté, což je limitováno i regulemi festivalu. Během celého dne se snažíme uspořádat program a pořadí účinkujících tak, aby svým způsobem gradoval od počátku směrem k večernímu vyhlašování. Součástí je i křest sbírky z edice Lesních ozvěn, což je sbírka poezie, prózy či humoru, kterou pro tuhle slavnostní příležitost vydá redakce časopisu Oslavské boudy. Mimo zmíněnou sbírku zde můžete získat i většinu tiskovin vydaných redakcí, případně si žádané výtisky objednat, pokud již nejsou na skladě. Dostupné informace zase naleznete na informační tabuli, včetně zvadel na další různé jiné písničkové či další trampské související akce.

Po ukončení soutěže a nezbytné přestávce se zapaluje slavnostní festivalový oheň u kterého se vyhlašují výsledky a předávají ceny. Po slavnostním vyhlášení jsme pro letošní polokulatý ročník připravili vystoupení vítězů a držitelů nejvyššího ocenění ve skupinách. Takže zde uslyšíte as uvidíte své nejoblíbenější interprety z minulých ročníků!!! Po ukončení slavnostního koncertu bude oficiální část ukončena a dále již vše probíhá a pokračuje na rozdíl od oficiálního hraní bez ozvučovacího aparátu – opět ve stylu potlachového ohně. Skupiny se obvykle dále potom střídají či seskupují v různé hudební útvary či tělesa a  hraje se až do hluboké noci, či do rána.

Slavnostní ukončovací akt celého festivalu probíhá v neděli v deset hodin, opět za tónů písně Pahorky a slavnostního stažení festivalové vlajky. Pak už zbývá jen loučení a zalamování palců. Hraní však zdaleka nekončí a ti největší vytrvalci hrají ještě dlouho do odpoledne.

V průběhu celého víkendu je k dispozici dostatek občerstvení všeho druhu, včetně studených i teplých jídel, nocleh je opět možný v sále sokolovny, či v jejím areálu, ve vlastních spacácích a stanech.

 

PRAVIDLA A REGULE SOUTĚŽE TRAMPSKÁ NOTA

Trampské noty se mohou účastnit skupiny (max. počet 10), či dueta a jednotlivci (max. počet 6), celkově tedy maximálně 16 účinkujících, kteří hrají písničky ze své vlastní tvorby či písně převzaté od jiných autorů. Základní rozdělení je do dvou skupin 

1) DUA A JEDNOTLIVCI
2) SKUPINY

Účastník soutěže (dueta a jednotlivci) má vymezený čas na max. 20 minut vystoupení. Účastník soutěže (skupina) má vymezený čas na max. 30 minut vystoupení. Soutěž hodnotí porota složená z několika povolaných kamarádů, vždy v lichém počtu, složení poroty se dozvíte na místě. Vítěz každé skupiny obdrží cenu, kterážto bude putovní a tudíž povinností vítěze je v příštím roce přijet cenu obhájit. Pokud vyhraje cenu účastník 2x po sobě, stává se jeho trvalým vlastnictvím. Dále se vyhlašují ceny za druhá a třetí místa. Další udělované ceny jsou následující:

CENA ČASOPISU OSLAVSKÉ BOUDY
ZVLÁŠTNÍ CENY POROTY
+ případné další ceny

DIVÁCKÁ SOUTĚŽ - všichni diváci se můžete účastnit hlasování a tím rozhodnout o tom, kdo obdrží níže uvedené ceny:

- DIVÁCKÁ NOTA  pro část DUET A JENOTLIVCŮ
- DIVÁCKÁ NOTA  pro část SKUPIN
- ZLATÁ VRÁNA - nejlepší zpěvačka dle Vašeho výběru
- ZLATÝ HAVRAN - nejlepší zpěvák dle Vašeho výběru

Jak se zúčastnit této soutěže?? Společně se vstupenkou jste obdrželi hlasovací lístek, který vyplníte v příslušných kolonkách, po skončení soutěže je od Vás vybereme a vyhodnotíme.

Mimo soutěžící si dovolujeme oslovit max. 3 hosty, kteří začínají, ukončují či jinak hudebně doplňují celé hudební zápolení. Obvykle to bývají vítězové Trampské noty (T.H.S. Brzdaři, Falešná karta), průkopníci trampské písně (Roveři, Old Boys Brno) nebo známé jména muzikantského nebe (F.T.PRIM, PACIFIK, KAPITÁN KID, HOP-TROP, PABĚRKY MARKO ČERMÁKA, NEZMAŘI s MIKI RYVOLOU a další).

 

TECHNICKO  ORGANIZAČNÍ SLOUPEK

Celou akci zabezpečuje a organizuje trio trampských osad ze Sdružení pooslavských osad (Podkova, Kobra + trampský časopis Oslavské boudy). Pořadatelé jsou zřetelně označeni a vždy připraveni Vám poskytnout dostatek vyčerpávajících informací všeho druhu. Bude umístěna vedle stánku s tiskovinami pod přístřeškem a budou na ní veškeré dostupné informace ohledně dění během festivalu, pořadí vystoupení účinkujících či hostů, časový harmonogram,  dále spoje vlaků a autobusů, pozvánky či výzvy dalších kamarádů, nechybět bude ani vzkazník pro kamarády, atd. Zde můžete mimo jiné získat veškeré potřebné informace ohledně festivalu  a mnoho  dalších cenných informací. Po celý víkend (z pátku na sobotu a ze soboty na neděli) je nocleh možný ve vlastních stanech a spacácích buď v areálu objektu sokolovny nebo v jejím sále a to vše pro Vás po oba dny  (od pátku do neděle) zdarma!! Výborná domácí kuchyně paní Procházkové, teplá i studená jídla, nápoje alko či nealko.Před areálem sokolovny, případně v prostorách celé vesnice Padochova, po dohodě s pořadateli ve vyhrazených prostorách k tomu určených. Samozřejmostí je stálá průjezdnost veškerých přístupových komunikací. Na informační tabuli budou vyvěšeny vlakové jízdní řády a vypsány autobusové spoje, stačí si vybrat ten správný zpáteční spoj nebo ten, který Vás vyveze na další putování do zdejších ,,divokých“ končin. V prostoru sálu bude vyhrazeno místo na odložení batožiny přespolních účastníků, prosíme však všechny, aby dbali zvýšené opatrnosti při odkládání na místa k tomu neurčená.Uschování hudebních nástrojů je možné po dohodě s pořadatelem na vyhrazeném a předem určeném místě. Na místě bude stánek našeho časopisu, kde si budete moci vybrat z většiny vyšlých čísel, dále z edice Lesní ozvěny a zvláštní sborníky o historii trampingu. Můžete zde i vyřídit předplatné či získat další informace o časopisu či dalších edicích. Prodejní stánek povede jako v minulých ročnících člen redakce časopisu Oslavské boudy, kamarád Ivan Svoboda al. KID. V případě problémů či potřeby získání dalších informací se obraťte na informační stánek, případně na pořadatele, kteří budou zřetelně označeni, aby jsme mohli kdykoliv pomoci.

Krásné zážitky, dobrý poslech a pohodový víkend u nás Padochově  přejí Vám všem co k nám dorazíte pořadatelé.

Další případné dotazy či informace:

Igor ,,DROBEK“ Kučera
Padochov 153 – Oslavany
664 91 IVANČICE
GSM: +420 721 382 360
Mail.: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www: podkova.e-metro.cz

Kalendář akcí

srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Hledat

Přihlášení

Free Joomla templates by L.THEME