PADOCHOV

aneb "Padochov na drátě" jak říká Pavel Horynek

Perná neděle 25.4.2010

Žlíbek, oslavy osvobození a rozehraní fotbalisté

Neděle jako skoro každá, ale přece jiná. Sluníčko se konečně proklubalo po dlouhé zimě a tak jsem vyrazil do "ulic", abych zdokumentoval, co se kde děje. Jaro nabralo sílu a hezké počasí vytáhlo spoustu lidí ven z domovů. Většinou ale jen na zahrádky (ať už ty vlastní, nebo hospodské), přitom zrovna tuto neděli se toho v Padochově dělo tolik.

Svou procházku jsem začal ve Žlíbku prohlídkou autíčkové dráhy. I zde již dneškem započali chlapci opravou bariéry na klopené zatáčce jarní činnost. Původní bariéra z umělé hmoty nevydržela nápor některých modelů a hrozilo proražení, proto se staví ohrazení pevnější.

  

Další má zastávka byla na Sokolovně, kde se hrálo první kolo OP na domácí půdě. V prvním zápase porazilo naše družstvo Kalamita hráče z Popůvek 9:1. V druhém zápase porazilo naše druhé družstvo Trafo téhož soupeře 4:1. Ve třetím zápase prohrálo Trafo s Veselkou 0:1 a v zápětí téhož soupeře porazili "Kalamiťáci" 3:2. Po neúplném 19. kole je družstvo Kalamita na 1. místě s 31 body a skórem 60:27, což je super. Trafo je zatím 8. s 15 body.

 

  

Těsně před koncem třetího zápasu zavítala do obce delegace zástupců města v čele se starostou p. Vítem Aldorfem a za doprovodu skupiny sovětských vojáků (velitelé byli opravdu Rusové) a čestné stráže byly položeny věnce k pomníku padlých vojáků. Tři čestné salvy po povelu "agoň" dodaly důstojnost výročí osvobození Padochova. Škoda malému zájmu místních lidí, copak si už nikdo na události doby nedávno minulé nepamatuje??

 

  

Po pietním aktu hurá zpět na hřiště, kde jak již jsem psal dovršila Kalamita své úspěšné tažení nad Veselkou. Cestou ještě míjím dobovou techniku, ve které se vojáci přesunují po obci. Taky stojí za povšimnutí, stejně jako vybavení účastníků totiž ctí historickou věrnost jak se jen dá.

 

M. Růža

 

 

Kalendář akcí

srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Hledat

Přihlášení

Free Joomla templates by L.THEME