PADOCHOV

aneb "Padochov na drátě" jak říká Pavel Horynek

TJ Sokol Padochov - prosinec

První prosincovou akcí byla Mikulášská nadílka opět pod vedením oddílu Magi a znovu si to asi 40 dětí užilo. Po hodinových hrátkách a soutěžích přišel Mikuláš (Tomáš Černý) s andělem (Adélka Straškrábová) a obrovitým čertem (Viktor Pruša).

Některé děti trošku postrašit, ale v zápětí jim předat nadílku od Mikuláše a čertíky upečené p. Zdeňkem Šlechtickým (a byli opět famózní). Myslím si, že i rodiče a příbuzenstvo dětí, kteří byli v přesile, si nadílku užili.

Na Mikuláše se s námi rozloučil po pětileté spolupráci Miloš Janíček, který odchází do důchodu. Odvedl na sokolovně spoustu dobré práce a bude nám chybět. Miloši přejeme Ti pevné zdraví, štěstí a užij si důchodu. Děkujeme.

14.12. byly uspořádány páté Vánoční trhy. V budově Sokolovny a kolem vstupní části bylo 25 prodejních stánků, kde bylo k dostání téměř vše. Vánoční výzdoby, textil, drogerie, šperky, domácí výrobky, různé druhy domácích pochutin a pamlsků, lůžkoviny, hračky, tašky, vánoční stromky a jiné zboží.

Pro mlsné jazýčky zde byl teplý ovárek, černá a bílá polévka, tlačenka a prakticky všechny zabíjačkové speciality. Mimo toho byly k prodeji uzené ryby, rybí polévka, párek v rohlíku, hranolky, klobásy, domácí zákusky, cukrová vata, medovina, punč a výběr piv z pivovaru Padochov a Zámeckého pivovaru. Na jevišti byla domácí dílnička pro děti, které si vyzkoušely svoji šikovnost. Musím poděkovat celému kolektivu, který tyto trhy připravil a není jo jednoduché. Troufám si tvrdit, že odhadem 450 návštěvníků bylo spokojeno.

19.12. byl ukončen Vánoční turnaj v kulečníku. První místo získal Alois Sosnar, před Viktorem a Ivanem Prušou. Gratulujeme.
27.12. se sešlo 28 turistů a vyšlápli si to z Padochova přes Balinku do Zakřan, kde v hospodě Sokolovna (doufám, že zůstane i u nás) se občerstvili a dali se přes Zbýšov a Cihelnu domů

28.12. proběhl tradiční turnaj domácích hráčů v nohejbalu. Tentokrát nešlo o vítězství, ale o radost z pohybu.
30.12. byl sehrán turnaj v badmintonu, který vyhrál Tomáš Ondrák s Milošem Černým.
31.12. se nás 40 sešlo na oslavě Nového roku. Byl to jeden z nejhezčích Silvestrů. Přejí všem čtenářům Okna pevné zdraví, štěstí a osobní spokojenosti.
Sestavil M. Růža

Kalendář akcí

srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Hledat

Přihlášení

Free Joomla templates by L.THEME