PADOCHOV

aneb "Padochov na drátě" jak říká Pavel Horynek

TJ Sokol Padochov - září

Počátkem měsíce září bylo dokončeno položení nové podlahy v sále Sokolovny a rekonstrukce i v přísálí. Hodnota díla je 345 556,- Kč s podporou JMK a dotací 200 000,- Kč.

V sále byly vyměněná i některá obložení, byla provedena výměna garnyží, závěsů, záclon a spoustu doplňků. Na všechny stoly i židle se nalepily podložky proti poškození nových parket. Naše členky zrekonstruovali celou vstupní halu včetně nátěrů i úklidu. Pěkná práce a děkuji.

7.9. bohužel upustil naše řady náš člen výboru Jozef Jozevčák ve věku 68 let.
8.9. jsme se zúčastnili na kontrolním bodě na Pastoušce v rámci OHIS, kde si prohlédlo naši výstavku o hornictví v padochovském revíru kolem 50 turistů.

28.9. nejdůležitější den pro naši jednotu. Oslavujeme sté výročí založení naší jednoty. Ve 13 hod. se rozehrál nohejbalový turnaj trojic. Zvítězila trojice Kaláb, Čáp a Konečný a všichni hráči byli odměněni pamětními medailemi. V 15:20 hod. se vydal menší průvod Sokolů pod „novou“ vlajkou za hudebního doprovodu z místního rozhlasu k památníku I. Světové války, kde byl položen věnec všem legionářům, bez kterých by nebylo tohoto státu. V 16:45 po Sokolské hymně přivítal starosta TJ starostku župy Jana Máchala s. Lídu Ryšavou, starosty města Oslavan p. Víta Aldorfa a místostarosty Ing. Svatopluka Staňka. Po úvodním slově předala starostka župy bronzovou medaili ČOS Ing. Jaroslavu Růžovi a dále čestné odznaky a plakety župy Jana Máchala a to Marii Chaloupkové, Daně Bulové, Ivanu Prušovi, Stanislavu Kalábovi, Oldřichu Tlustému, Liboru Strakovi, Vladimíru Ryškovi a Zdeňkovi Juříčkovi za dlouholetou činnost. Na prapor byla zavěšena památeční stuha od ČOS. V zápětí předal starosta města významné ocenění pro naši jednotu Cenu města Oslavany.

Následovala první část vystoupení žáků ZUŠ Oslavany tanečními a pěveckými ukázkami. V polovině programu přednesla starostka župy krátkou zdravici všem asi 100 přítomným divákům. Starosta Miloš Růža přednesl krátký projev o historii a založení jednoty. Po projevu byla odhalena deska Zborov, ve které jsou pamětní listiny a plsť z bojiště od Zborova. Do schránky byly uloženy doplňující události od posledního zápisu do tohoto svátečního dne. Poděkování patří i Lukáši Prokopovi z Padochova, který vyřezal krásný emblém znaku Sokola. Následovala druhá část koncertu, zakončena písní, která se ptá: „Jak se nám bude žít za sto let“. V závěru večera ukázal starosta TJ torzo desky nalezené na půdě v Oslavanech, které zrenovoval kamarád Mirek Nováček. Zbývá nalézt vhodné místo, kam tuto desku umístit.

Tímto skončila tato významná událost, ale ne ještě tento večer. Následovala celonárodní sokolská akce Noc Sokoloven. Zde si všichni přítomní mohli prohlédnout výstavku fotografií za celé období TJ Sokol Padochov, pobavit se, občerstvit se a prohlédnou zrekonstruovanou budovu naší krásné Sokolovny, kterou nám mohou mnozí závidět, což potvrdili i hosté, bývalí členové a návštěvníci, kteří neváhali přijet až z Jablonce.

Sestavil M. Růža říjen 2019

Kalendář akcí

srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Hledat

Přihlášení

Free Joomla templates by L.THEME