PADOCHOV

aneb "Padochov na drátě" jak říká Pavel Horynek

TJ Sokol Padochov – prosinec 2018

Vstoupili jsme do posledního měsíce roku 2018 Mikulášskou nadílkou. Známe tváře spolku Magi, které se ujaly organizační a pořadatelské služby doplnil obrovský čert Viktor Pruša.

Nebylo jednoduché převzít po dlouholetém Mikuláši Mirkovi Řezáčovi tuto roli. Myslím si však, že Tomáš Černý tuto výzvu zvládl. Nesmím zapomenout na andílka Adélku Straškrábovou a tak začínám velkou pochvalou všech účinkujících.

I když byla nadílka s předstihem, abychom umožnili návštěvu dětí i na oslavanských akcích, bylo v sále 40 dětí a 65 dospělých. Po různých hrách a skotačení předal dětem Mikuláš dárečky a upečené „čertíky“ od pana Šlechtického, kterému děkuji za dlouholetý sponzorský dar.

7. prosince jsme uspořádali se ZUŠ Oslavany písničkové představení Hudbohrátky. Byl jsem ohromen nadšeným výkonem všech dětí od těch malých „prcků“ počínaje až po školáky. Návštěvnost asi 100 diváků, tu tady na takové představení dlouho nepamatuji. Klobouk dolů páni učitelé ZUŠ.

15. prosince IV. Vánoční trhy plné zabíjačkových specialit, rybí polévky. Ovárek a pečená kolínka. K tomu pivečko z místních pivovarů, svařáček, punč, zákusky i cukroví.

V sále, na jevišti, na galerce i venku bylo 23 prodejních stolků na kterých bylo možno koupit téměř vše co patří k Vánocům. Různé dekorace, šperky, textil, drogerie výrobky domácí kuchyně i dárečky pro seniory. Někdo možná namítne, že toho bylo málo, ale lepší je vše prodat, než, aby to zůstalo. To, že je kolem toho spoustu práce, vám řekne Hanka Janderková, která měla na starost zejména přespolní prodejce. Poděkování za obětavost a ochotu patří té „hrstce“ dobrovolníků, kteří běhali od šesté hodiny ranní kolem kotlů, aby bylo vše jak má být.

21. prosince byl ukončen další turnaj v kulečníku. Na prvním místě byl Rostislav Ondrák před Aloisem Sosnarem a Ivanem Prušou. Musím říct, že je to nejaktivnější oddíl naší jednoty.

Mezi svátky byl 28. prosince uspořádán turistický pochod Padochov – Ketkovice, kterého se zúčastnilo 23 turistů. Na druhý den byl v Sokolovně tradiční Povánoční turnaj v nohejbalu. 1. místo trojice Kaláb-Pulgret-Sakánek. 2. místo Malich-Konečný-Konečný R. a na třetím místě T. Černý-Répal-Kaláb. Je to turnaj na zakončení roku především našich členů s dobrým občerstvením. Závěr roku oslavilo tradiční osazenstvo silvestrovskou zábavou se skupinou Galagie.

Závěrem musím říci, že to byl náročný, ale velmi úspěšný rok, který zhodnotíme na březnové Valné hromadě. Dovolím si připomenout, že II. Sokolský ples bude 16.2.2019 a Dětský maškarní karneval 16.3.2019.

Za TJ Sokol Padochov M. Růža – leden 2019.

Kalendář akcí

srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Hledat

Přihlášení

Free Joomla templates by L.THEME