PADOCHOV

aneb "Padochov na drátě" jak říká Pavel Horynek

TJ Sokol Padochov - říjen 2018

První týden měsíce jsme se věnovali rekonstrukci druhého dámského WC v Hospůdce. Byl sehrán další turnaj v kulečníku ve tři koule do sta bodů. Zvítězil Ivan Pruša před Aloisem Sosnarem a Rosťou Ondrákem.

13. října byla od 17 hod. zahájena dražba a kácení máje. Po hodinovém perfektním vystoupení harmonikáře Aleše Kohoutka a tanečků stárků bylo přistoupeno k vlastní dražbě, které se zúčastnilo 5 dražitelů. Majitel vydražené máje měl právo prvního záseku a pak následovalo kácení máje. Akce se zúčastnilo odhadem 150 lidí a ti věrní zůstali u harmoniky a svařáčku ještě o něco déle.

15.-16.10. byla Hospůdka uzavřena a bylo provedeno vymalování a tím i celková rekonstrukce, která stála naši jednotu okolo 85 tisíc korun.

20.10. byl sehrán turnaj ve stolním tenisu, bohužel za malé účasti hráčů. Škoda, že tento sport u nás upadá. V turnaji zvítězil Ilja Procházka z Ivančic před Olinem Lepkou z Padochova a Jakubem Novákem. Zasáhla nás také smutná zpráva, že náš dlouhodobý člen a pravidelný hráč tohoto turnaje Ivan Janíček opustil naše řady. Děkujeme Ivanovi i za dlouholetou práci ve výboru TJ.
Převážná část členů naší jednoty byli tvůrci a organizátory zhotovení nového rozcestníku na návsi, který byl postaven 21. října. Samozřejmě největší zásluhu na této skvělé práci má místní řezbář Lukáš Prokop.

Tou nejdůležitější a největší událostí nejen v naší jednotě, ale v celé republice byly oslavy 100. výročí vzniku ČSR. V sobotu 27. října byl v 15:30 hod. zasázen a odhalen STROM SVOBODY za přítomnosti starosty a místostarosty města Oslavany a jejich 12 zastupitelů, společně s občany Padochova. V 16 hod byl v sále Sokolovny uspořádán slavnostní koncert žáků a učitelů ZUŠ v Oslavanech.

Mezi pěti vystoupeními přednesl starosta TJ krátký projev o vzniku ČSR a vyzdvihl velký význam Sokolů, bez kterých by nebyly legie a bez legií Československo. Myslím si, že můžeme být hrdi, že i naše malá jednota dokáže velmi důstojně oslavit toto výročí.

Miloš Růža – listopad 2018.

Kalendář akcí

říjen 2021
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Hledat

Přihlášení

Free Joomla templates by L.THEME