PADOCHOV

aneb "Padochov na drátě" jak říká Pavel Horynek

Nejčtěnější

Previous Next

Znovuotevření RC dráhy ve Žlíbku

V sobotu 4.9.2010 byla dána do provozu upravená dráha po letošních třech povodních. Dva měsíce perné práce členů RC TJP Žlíbek, TS města Oslavany, ZD Nová Ves, starosty TJ Sokol Padochov a za přispění nadace Dobrá volba senátora MUDr. Tomáše Julínka se ukázaly na nové prodloužené trati.

Ten, kdo viděl dráhu po povodních, musí říci klobouk dolů. Z dráhy bylo odvezen 1,5 m nános bláta a celá dráha se musela přebagrovat. Vytvořily se nové skoky a dráha byla prodloužena téměř o 100 m a tak její současná délka činí 340 metrů. Jak se mohli přítomní diváci přesvědčit, bylo vyčištěno celé údolí Žlíbku, včetně vybagrování záchytných zdrží, ze kterých se odvezlo asi 12 aut bláta. Za přispění TS města Oslavany bylo dovezeno téměř 60 tun štěrku, který věnovalo ZD Nová Ves na přístupovou cestu. Celé údolí dostalo " nový šmrnc" a je to jak jsme se přesvědčili opět místo na nedělní vycházku. 

Jak již jsem se zmínil nemalou zásluhu má i nadace senátora MUDr. Tomáše Julínka, který i přes nepříznivé sobotní počasí se přijel na tuto dráhu podívat a posedět s návštěvníky této akce. V naší fotogalerii si můžete prohlédnou záběry jak ze sobotní blátivé dráhy, tak i z nedělního odpoledne, které sice nebylo v plánu, ale jistě potěšilo místní diváky, zejména mládež.

To, že i mladí dokáží ovládat tyto modely, nám ukázali v nedělním souboji. Na snímku vidíte vítěznou trojici a jak se u závodů patří s Rychlými špunty. Nyní mám schází "doladit" některé drobnosti kolem dráhy a již se budeme těšit na další akci s rychlými modely v přírodním prostředí a dobrým občerstvením.

M. Růža - září 2010.

Hledat

Free Joomla templates by L.THEME