PADOCHOV

aneb "Padochov na drátě" jak říká Pavel Horynek

Nejčtěnější

Historie malé kopané v Padochově (díl 3.)

SEZONA 1987 - 1988 :

Liga:

Na jaře se hraje 2. ročník Bobravské ligy za účasti Trafa a dalších 7 týmů z Ivančic, Oslavan, Zakřan, Tetčic a Troubska.

Hrací systém zůstává stejný jako v předcházejícím roce, tzn. pouze jaro. Trafo tak znovu odehraje 14 zápasů, z toho 11 vítězných a se skórem 55:21 a ziskem 22 bodů obsazuje v konečné tabulce I. divize 2. místo 2 body za vítězným týmem LFC Bago Zakřany a o bod před třetím týmem, kterým jsou FC Tetčice. Králem ligových střelců se stává se 16 zásahy útočník Trafa Petr Ryška, na děleném 3. místě se umísťuje s 9-ti brankami Luděk Babiš. Vítězem II.divize je v tomto roce tým SSM Ostrovačice.

 

Na podzim r. 1987 pak startuje 3. ročník Bobravské ligy, který se již hraje standardním způsobem podzim / jaro. Trafo sehraje v sezoně 1987/1988 v I. divizi celkem 16 zápasů a se skórem 41:26 a 18 body končí šesté (pouhé 2 body za 3. místem), vítězí tým FC Tetčice. Králem ligových střelců je Petr Husár (Arsenal Alexovice) s 18 brankami, Petr Ryška se 17-ti brankami obsazuje dělené 2. místo. Sestava Trafa v tomto soutěžním roce: Konečný J, Grégr J., Dvořák J., Juříček Z., Straka L., Sigmund K., Ryška P., Ryška V., Psota L..

Turnaje:

Dne 20.6.1987 se uskutečnil 6. ročník turnaje „O putovní pohár“, ve kterém Trafo v sestavě Konečný, Straka, Juříček, Babiš, Jandl a bratři Ryškové nepostoupilo ze skupiny. Zvítězil tým Jakubu Ivančice před Rogallem Zbýšov a nově založeným týmem Austrie Havírny (Oslavany). Nejlepším střelcem turnaje s 9-ti brankami byl Oulehla (Jakub Ivančice). Počátkem října se hraje 1. ročník turnaje pořádaného Austrií Havírna. Vítězí tým Baga Zakřany před Xamaxem Oslavany, Trafo po vítězství nad Austrií obsadilo 3. místo. Koncem října se uskutečňuje v Němčicích turnaj pořádaný Arsenalem Alexovice za účasti 12-ti družstev. Trafo vyhrává svoji skupinu a prohrává 2 : 0 v semifinále s pozdějším vítězem - týmem Atletica Ivančice. V boji o 3. místo pak náš tým vítězí nad silným týmem Baga Zakřany 3:0. O největší úspěch v 5-ti leté historii Trafa se zasloužil tým ve složení: Konečný J. – Sýkora J. – Dvořák J. – Juříček Z. – Šauer A. – Ryška P. a Ryška V..

 

Leden 1988: halový turnaj v Oslavanech (8 týmů) hraný „líným“ míčem vyhrává Flamengo Oslavany, Trafo je 4. Ve stejném měsíci se koná „superpohár“ za účasti 14-ti týmů. Trafo v dvojzápase po výsledcích 1:4 a 3:8 vypadává s pozdějším vítězem – Ajaxem Oslavany.

Únor 1988: zimní turnaj ve Zbýšově, Trafo končí ve skupině, vítězí SSM Zbýšov před Bagem Zakřany.

21.5.1988 pořádá Trafo 7. ročník turnaje „O putovní pohár“. Turnaj je propadákem Trafa, které si v silné sestavě dělalo ambice na první místo, ale v turnaji nakonec končí poslední. Vítězí Ajax Oslavany. Trafo si pak spravilo chuť, když v rámci Vyzývacího poháru jako pořadatel porazilo vítěze Bobravské ligy (Bago Zakřany) a remizovalo s vítězem zbýšovské ligy (SSM) a turnaj vyhrálo.

V prázdninových měsících se uskutečnil „Karnevalový turnaj“ v Oslavanech (Trafo z 8 týmů páté, vítězí Ajax) a turnaj ACD Zbýšov (Trafo ve finále po remíze 1:1 s ACD prohrává až na penalty). Poslední akcí sezony 1987/1988 byl 1. ročník Bobravského poháru, který se konal za účasti 12-ti týmů. Trafo po vyrovnaném boji skončilo v semifinále a to až po prodloužení, když zápasy s Arsenalem skončily 2:1 a 1:2. Vítězství v poháru slavil tým HC Zolcary Ivančice.

SEZONA 1988 - 1989 :

 

Liga:

9. září startuje 4. ročník BJL za účasti 9-ti týmů. Trafo sehrálo 16 zápasů a se skórem 43:35 a 17 body obsazuje v konečné tabulce I. divize 4. místo, vítězí Bago Zakřany. Nejlepším střelcem soutěže se stal Pavel Haupt (Trafo) s 19-ti brankami. Ve II. divizi bojovalo již 15 týmů rozdělených na 3 skupiny (Sever, Západ a Východ), vítězi skupin se staly Hambas Kuřim Podlesí, Xamax Oslavany a Panathinaikos Ivančice. Nejlepší střelci Trafa: Haupt P. 19x, Ryška P. 9x a Dvořák J. 5x.

 

Turnaje:

V září se Trafo účastní II. ročníku turnaje Austrie Havírny, hraje 10 týmů. Trafo vyhrává svou skupinu (poráží Ajax Oslavany, pozdějšího vítěze turnaje!) a končí 4., když v boji o 3. místo prohraje 1:0 s domácí Austrií. Střelcem turnaje Zdeněk Kroupa (Ajax) s 8 brankami. V lednu hraje Trafo na silně obsazeném turnaji ve Zbýšově, po 3 remízách a 1 prohře končí až 4. (3 vlastní branky!). V Superpoháru vypadává Trafo ve 2. kole po prohrách 1:3 a 2:3 s United Ivančice. V dubnu pak Trafo vítězí po výborném výkonu na turnaji v Tetčicích před týmy SC Nebovidy a FC Tetčice. Dne 30.4.1989 se na Sokolovně koná „Mezinárodní turnaj“, ve kterém hrají 3 týmy Padochova a tým XI. Mosambik (studenti VAAZ Brno). Turnaj vyhrává Trafo A těsně před Trafem B.

V květnu se v 8. ročníku turnaje „O putovní pohár“ dostává Trafo jako vítěz skupiny výhrou v semifinále nad Austrií v poměru 3:2 poprvé v historii turnaje do finále, ve kterém prohrává s týmem Ajaxu Oslavany ve výborném zápase 3:2. Mimo této akce se zúčastnilo Trafo i dalších turnajů (např. Okresního finále malé kopané, Vyzývacího poháru 1989, turnaje v Zakřanech atd.).

 

Hráči Trafa v sezoně: Konečný J., Malý P. – Sigmund K., Juříček Z., Musil M., Straka L., Psota V., Benda R., Grégr J. – Babiš L., Vítek P., Sigmund Z., Jandl S., Dvořák J., Haupt P., Mosoriak V., Ryška P., Ryška V..

 

Pokračování příště - sestavil Zdeněk Juříček st. - březen 2016 

Hledat

Free Joomla templates by L.THEME