PADOCHOV

aneb "Padochov na drátě" jak říká Pavel Horynek

Historie malé kopané v Padochově (díl 2.)

V těchto letech stále více stoupá obliba malé kopané na úkor fotbalu velkého nebo házené. Vznikají tak nová mužstva a to nejen v Ivančicích a Zbýšově, ale i v dalších místech okresu Brno – venkov. Pořádají se turnaje za symbolické startovné a objevují se také první úvahy o tom, že by mohla vzniknout v rámci okresu pravidelná soutěž ve formě „ligy“.

 

Trafo v tomto období pořádá turnaje o „Putovní pohár“. V květnu 1983 je to 2. ročník turnaje, hraje se ve dvou skupinách za účasti 8 týmů. Vítězem se stává družstvo Rogalla Zbýšov před SSM Oslavany a Sauerem Zbýšov, Trafo obsazuje až 5. místo. Nejlepším střelcem turnaje Roubal (SSM) se 7 brankami. V roce následujícím hraje opět 8 týmů, vítězí Rogallo, Trafo končí v semifinále. V roce 1985 se koná 4. ročník turnaje, hraje se opět ve 2 skupinách a Trafo obsazuje 3. místo hned za týmy Rogalla a Sauer Zbýšov. V jubilejním 5. ročníku turnaje v roce 1986 vítězí SSM Brutal Oslavany, který ve finále poráží Slovan Podlesí Kuřim, Trafo končí ve skupině. V letech 1983 až 1986 za Trafo nastoupili hráči: Konečný J., Straka L., Ryška V., Ryška P., Grégr J., Sigmund Z., Juříček Z., Jandl S., Babiš L., Musil M. a Svoboda Z..

 

Rok 1986:

Rok 1986 se pro dění v malé kopané v regionu stává zlomovým. Na jaře díky ivančickému nadšenci a organizátorovi Bobinu Podolskému spatřuje světlo světa první řádně organizovaná regionální soutěž a to pod názvem „Bobravsko – jihlavská liga“ (do té doby zde fungovaly pouze městské ligy a tzv. okrskové turnaje) a Trafo se přihlašuje do jejího 1. ročníku a je zařazeno do I. divize BJL společně s dalšími 7-mi týmy. Mimo tuto soutěž vzniká kvůli stále větší oblibě malé kopané i II.divize.

 

V rámci 1. ligového ročníku odehrálo Trafo 14 zápasů (10 vítězství, 4 prohry, skóre 44:20, 20 bodů) a v konečné tabulce obsazuje 3. místo s bodovou ztrátou na Everton Oslavany a pouhými dvěma body na vítěze SPFU Ivančice. Králem ligových střelců se stává Petr Skrutek (Everton) s 21 brankami, nejúspěšnějším střelcem Trafa je Petr Ryška s 6 vstřelenými góly.

 

Zdeněk Juříček st. - březen 2016

 

Hledat

Free Joomla templates by L.THEME