PADOCHOV

aneb "Padochov na drátě" jak říká Pavel Horynek

Nejčtěnější

Historie malé kopané v Padochově (díl 1.)

První oficiální zápasy týmu Padochova v minikopané tehdy ještě pod hlavičkou TJ Baník Padochov se odehrály ve 2. polovině 70. let v rámci turnajů pořádaných zejména ve Zbýšově.

Za Padochov tehdy hráli např. Libor Dědek, Olin Vavřík, Karel Sigmund, Jan Pavlíček, Jiří Horák, Jan Plíska, Zdeněk Juříček a Vladimír Ryška.

 

Na přelomu 70. a 80. let začíná hrát na Sokolovně také pravidelně minikopanou další skupina nadšenců mladší generace, která vytvořila základ týmu Trafa, které s tímto oficiálním názvem vzniklo na podzim roku 1981. Mezi zakládající členy Trafa patřili bratři Vláďa a Petr Ryškové, Libor Straka, Jaroslav Grégr, Jiří Konečný, Zdeněk Sigmund, Josef Havránek a Luděk Babiš. V letech 1982 až 1986 se Trafo Padochov účastňuje množství turnajů v Oslavanech, Ivančicích a Zbýšově a samo také další turnaje pořádá. V průběhu tohoto období doznává sestava několika změn a to nejen postupnými odchody hráčů na vojenskou službu, ale také příchodem hráčů základní sestavy Milana Musila a Zdeňka Juříčka a občasnou účastí Zdeňka Svobody, Libora Dědka a dalších. Byly to doby, kdy nebyla vedena žádná soupiska, neexistovaly registrační průkazy a sami hráči byli vybaveni botaskami nebo „hadrovými“ kopačkami a kdy ústroj hráčů měla k jednotným dresům hodně daleko.

Rok 1982 zahajuje Trafo 4. dubna na Sokolovně vítězstvím v turnaji za účasti Trafa, Dukly Padochov (tým místní vojenské jednotky), Baníku Padochov (složený z hráčů házené) a družstva SSM Oslavany. Měsíc na to následuje 1.ročník turnaje „O putovní pohár“ za účasti 9-ti týmu, který vyhrává SSM Oslavany a ve kterém Trafo končí na 4.místě. Na podzim pak následují ještě turnaje SSM Oslavany a házenkářů Zbýšov. Za Trafo v roce 1982 nastoupili: Ryška V., Ryška P., Babiš L., Straka L., Grégr J., Sigmund Z., Havránek J., Konečný J., Přinesdomů J. a Dědek L.. Nejlepším střelcem Trafa v tomto roce byl Libor Dědek s 5-ti brankami.

 

Pokračování příště.

Zdeněk Juříček - únor 2016

 

 

 

Hledat

Free Joomla templates by L.THEME