Přihlášení

Historie obce

Padochovské letopočty končící …0

Kdo ví, jaké bychom mohli slavit výročí, kdyby se psaly kroniky od začátku vzniku písma ve všech krajinách, městech a osadách. Jen na jedné listině jsem se dočetl, že Padochov byl založen někdy kolem roku 1540 - 1550. A tak je jen málo sepsaných letopočtů končící nulou.

Číst dál...

Padochov končící …9

Padochov končící …9.
1879 – Odloučení Padochova od Oslavan, byla uznána samostatnost. Prvním starostou byl zvolen pan Hugo Schöffel.

Číst dál...

Padochov r. ...8

Rok

1818 - byla postavena socha sv. Jana Nepomuckého, dar obci od Antonína Červinky.

Číst dál...

Padochov před 50 roky

Píše se rok 1968. V tomto roce se odehrálo mnoho změn. V lednu odstoupil president Antonín Novotný z funkce 1. Tajemníka KSČ a byl zvolen Alexandr Dubček. 30. března je zvolen nový prezident ČSSR generál Ludvík Svoboda.

Číst dál...

Mezinárodní házená v Padochově

Vážení čtenáři, začnu úvodním článkem ze zápisníku mého bratra Aleše Růži z roku 1967. „Rokem, kdy naše celostátní házená si dobyla korunu mistrů světa v házené, zakládáme oddíl mezinárodní házené, navazujeme tak na tradici naší obce a doufáme, že čestně obstojíme a přispějeme tak k rozvoji československého sportu“.

Číst dál...

Padochov – pravěké nálezy

Jak jsme se mohli dozvědět ze skvělého časopisu Okno, který nám mimochodem závidí i místní rodáci žijící dnes v Praze, byli v okolí Oslavan i v Padochově nalezeny ostatky „pravěkých“ obyvatel zdejšího kraje.

Číst dál...

Předválečný starosta TJ Sokol Padochov č.7

Již v minulých článcích jsem Vám představil několik předválečných starostů naší jednoty. Dnes bych chtěl v krátkosti představit dalšího. Proč v krátkosti? Protože tento člověk již nežije a stará předválečná kronika se záhadně ztratila při stěhování archívů v procesu slučování s Oslavany, kdy v té době „spadala“ Sokolovna pod zprávu MNV.

Číst dál...